Bc., Bc. Ľubica Barassóová, CPCFT

Vedúca projektu Psia univerzita
  • Email : info@psiauniverzita.sk
  • Telefón : 0904 620 726
Osobné Informácie

Športy: Do sveta psích športov sa dostala v 16 rokoch cez trénovanie psích trikov a dogdancingu u svojej prvej sučky miešanky rottweilera, neskôr sa  so svojím austrálskym ovčiakom Chesterom začala venovať súťažne agility, dogtrekkingom a canicrossu. Už 6 rokov sa ale venuje dogfrisbee, v ktorom pravidelne súťaží a je zároveň medzinárodnou rozhodkyňou USDDN 2. stupňa. Jej najväčšou vášňou však ostal dogdancing, najmä heelwork a tvorba choreografií, ktorému sa venuje najmä so svojím mladým austrálskym ovčiakom Yukonom. Absolvovala už mnoho seminárov a workshopov s trénermi z Japonska, USA - ako Kirby McIlveen či svetoznámou trénerkou psov Pam Martin a rôzne webináre a konzultácie s ďalšími zahraničnými trénermi psov.

Dogfitness: Ľubka sa neustále vzdeláva v dogfitness a fyzioterapii 6 rokov, navštevuje mnohé fitness a rehabilitačné workshopy s uznávanými trénermi a veterinárnymi lekármi, študuje v zahraničí v momentálnej dobe aj prostredníctvom online štúdia. Úspešne absolvovala 1-ročný študijný program Professional Canine Fitness Trainer a stala sa tak prvou oficiálne certifikovanou medzinárodnou trénerkou dogfitness na Slovensku(Certified Professional Canine Fitness Trainer) u svetoznámej Debbie Torraca, majiteľky rehabilitačného centra Wizard of Paws v USA. Zároveň má absolvované viaceré zahraničné kurzy v odbore psích masáží. Je členkou niekoľkých zahraničných vzdelávacích programov so zameraním na fitness a rehabilitáciu zvierat. 

Spolu s Patrikom pravidelne organizuje semináre po celom Slovensku a občas aj v zahraničí a doma už roky vedie pravidelné tréningy pre verejnosť. 

Ľubka má inak vyštudované masmediálne štúdia a učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a etickej výchovy. Je tiež mamkou malého  Paťka a spolu s partnerom Patrikom majú doma 5 psov a niekoľko sliepok 🙂 

X