Patrik Szőcs

Lektor psích športov

 

  • Email : patrik@dogfrisbee.sk
  • Mobile : 0915 425 770
Osobné informácie

Dlhoročný reprezentant Slovenska v dogfrisbee a medzinárodný rozhodca USDDN 3. stupňa. Patrik sa tomuto športu venuje už takmer 10 rokov. Okrem dogfrisbee sa venuje príprave psov na výkon, tiež rád beháva canicross. Pravidelne sa zúčastňuje na seminároch a workshopoch s profesionálmi z tohto športu - semináre s Majstrami sveta z Japonska, či semináre s uznávanou americkou trénerkou psov Pam Martin.

Patrik začínal svoju športovú kariéru so svojou sučkou Begi, ktorú zachránil z útulku, keď mala 2 roky (teraz ako 13-ročná je už na zaslúženom psom športovom dôchodku), teraz preteká so svojím 7-ročným austrálskym ovčiakom Dartym, s ktorým precestovali súťaže po celej Európe (Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Nemecko, Švajčiarsko, Španielsko, Taliansko), zúčastnili sa 4x aj na Majstrovstvách sveta v USA a raz Majstrovstiev Japonska. Medzi jeho a Dartyho najvýznamnejšie úspechy patria tituly: II. Vicemajstri sveta vo Freestyle (2019), Majster Európy v Super Pro Toss & Fetch (2017), 5x titul Vicemajstra Európy v SPTF, Vicemajster Európy v Quadrupede aj vo Freestyle (2014-2023), titul najlepší Európsky tím na MS 2015 a 2018, 3x Majster Českej republiky vo Freestyle (2016, 2017 a 2019) a mnoho ďalších. V súčasnosti pripravuje na frisbee kariéru aj najmladšiu členku svorky - Zumu, ktorá je športový kríženec z USA.

Patrik organizuje semináre dogfrisbee po celom Slovensku a občas aj v zahraničí (v anglickom a maďarskom jazyku). Aktuálne pracuje v Nemecku. Je otcom malého Patrika, vo voľnom čase pravidelne hráva ľadový hokej a hokejbal na poste brankára. Spolu s partnerkou Ľubkou majú spolu 5 psov a niekoľko sliepok.

X